Zapraszamy do Wierzbinka

Witamy we Wierzbinku

 

Informacje


Urząd Gminy w Wierzbinku
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

Wójt Gminy Wierzbinek
przyjmuje interesantów
w poniedziałki
w godz. 08.00 - 11.00
i w godz. 14.00 - 16.00
 
 

Kalendarium

Październik 2017
N P W S C P S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Październik 2017
 
 
 
Chciałbyś tam mieszkać - jest to możliwe!
 
 
 
Sygnały Wierzbinka
 
 
 
 
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
 

1050. rocznica chrztu Polski. Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej

 

Gmina Wierzbinek włączyła się w ogólnopolskie obchody 1050. rocznicy chrztu Polski. I przygotowała 14 października 2016 roku wyjątkową uroczystość, której zwieńczeniem było odsłonięcie na placu przed Urzędem Gminy tablicy upamiętniającej poległych i pomordowanych na Wschodzie oraz 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

To wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele parafialnym w Sadlnie, którą odprawił biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering. Po nabożeństwie zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy zgromadzili się na placu przed Urzędem Gminy w Wierzbinku. Przy tablicy wystawiono wartę honorową. Oficjalną część uroczystości rozpoczęto wprowadzeniem asysty honorowej 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza, Orkiestry Wojskowej z Torunia i pocztów sztandarowych oraz odegraniem hymnu państwowego.

Zgromadzonych powitał wójt dr Paweł Szczepankiewicz, dziękując gościom za przybycie i podkreślając znaczenie uroczystości. W swoim przemówieniu nawiązał do 1050. rocznicy chrztu Polski i tragicznych momentów historii kraju. Okolicznościowy list prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, nawiązujący do uroczystości w Wierzbinku, odczytał poseł Witold Czarnecki. Patriotyczne spotkanie uświetnił występ Julii Kaczalskiej, która zaśpiewała utwór Jana Pietrzaka „Taki kraj".

Tablicę pamiątkową odsłonili: wójt dr Paweł Szczepankiewicz wraz z przewodniczącą Rady Gminy Elżbietą Walicką, biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering oraz poseł Witold Czarnecki. Po poświęceniu tego szczególnego symbolu pamięci historycznej przez biskupa włocławskiego, ppor. Aleksandra Rafa z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego z Powidza odczytała apel pamięci. Jego zamknięciem była salwa honorowa. Poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową, zapalono też znicze. Ostatnią częścią uroczystości był koncert pieśni patriotycznych.

  

Aktualności

 
 

Kanały informacyjne

 
 
 
O gminie Wierzbinek w Konińskiej Gazecie Internetowej
 
 
 
Aglomeracja konińska
 
 
 
FUNDACJA PIOTRA PIĄTKOWSKIEGO NA RZECZ POMOCY LUDZIOM POKRZYWDZONYM PRZEZ LOS SANATUS
 
 
 
Lokalna Organizacja Turystyczna Marina
 
 
 
informacja dla lokalnych przedsiębiorców
 

Wierzbinek - tu warto mieszkać