Zapraszamy do Wierzbinka

Witamy we Wierzbinku

 

Informacje


Urząd Gminy w Wierzbinku
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

Wójt Gminy Wierzbinek
przyjmuje interesantów
w poniedziałki
w godz. 08.00 - 11.00
i w godz. 14.00 - 16.00
 
 

Kalendarium

Sierpień 2020
N P W S C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Sierpień 2020
 
 
 
Sygnały Wierzbinka
 
 
 
 
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
 

XIX Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny SALIX XXVI Dni Wierzbinka 15 maja 2016 r.

XIX Ogólnopolskie Targi Wierzby i Wikliny „Salix"

XXVI Dni Wierzbinka

 

15 maja tysiące osób przyjechało do Wierzbinka, w związku z XIX Ogólnopolskimi Targami Wierzby i Wikliny „Salix", połączonymi z XXVI Dniami Wierzbinka. Swoje wyroby zaprezentowało wielu wystawców z całej Polski. Na stoiskach królowała wiklina. Nie zabrakło jednak także rzeźb, obrazów, wyrobów ze słomy, siana, ceramiki, koronek oraz innych wyrobów rękodzielniczych.

W pierwszej odsłonie części artystycznej wystąpili młodsi i starsi wykonawcy z gminy Wierzbinek, prezentując swoje talenty wokalne, taneczne oraz gry na instrumentach. Oklaskiwano również gminne zespoły ludowe: „Kalinianki" i „Na swojską nutę".

Podczas oficjalnej części uroczystości zaproszonych gości i wystawców powitał wójt gminy Wierzbinek, dr Paweł Szczepankiewicz. Przypomniał, że obecny rok jest znaczący, ze względu m.in. na 1050-rocznicę chrztu Polski. Życzył wszystkim miłego pobytu i dobrej zabawy podczas Targów Wierzby i Wikliny.

Dla wystawców ważnym momentem był werdykt kapituły oraz wręczenie pucharów. Oceny stoisk wystawowych dokonała komisja w składzie: Karolina Racinowska, Małgorzata Pikowska, Alina Rosiak, Włodzimierz Gemziak, Elżbieta Walicka i Anna Puszkiewicz. Wybór nie był łatwy, ponieważ wystawcy prezentowali bardzo wysoki poziom. Ostatecznie główną nagrodę w kategorii wierzba i wiklina otrzymała Małgorzata Malara z Częstochowy. Nagrodę w kategorii rzeźba w drewnie odebrał Mirosław Kufel z Bydgoszczy. Najlepszym wystawcą w kategorii rękodzieło artystyczne został Jerzy Krakowiak z Trzcińca (gmina Białe Błota), za kompozycje z suszonych kwiatów. Wyróżnienie otrzymał Józef Dzieciątkowski Józef z miejscowości Czarnybród (gmina Grodziec) oraz Grzegorz Noga z Leszna. Joanna Szewczyk z Wólki Tanewskiej (województwo podkarpackie) otrzymała Puchar Wojewody Wielkopolskiego. Puchar Wójta Gminy Wierzbinek trafił do Piotra Staszaka z Brudzewa. Puchar Starosty Konińskiego odebrała Ewa Świątkowska-Papińska z firmy „Polskie Plecionkarstwo". Puchar Przeglądu Konińskiego otrzymała Pracownia I Galeria Ceramiki Artystycznej „Pani glina" Hanny Kroschel z Bydgoszczy, a Puchar Radnego Powiatowego Andrzeja Kłosowskiego - Grzegorz Stawicki z Synogaci (gmina Wierzbinek).

Dalszą cześć uroczystości rozpoczął koncert Gminnej Orkiestry Dętej, która jak co roku przygotowała na Targi Wierzby i Wikliny specjalny repertuar. Na scenie amfiteatru zaprezentował się także zespół „Echo Kujaw" oraz Kapela „Zza winkla".

Podczas imprezy zorganizowano akcję charytatywną - zbiórkę pieniężną dla Amelii, która urodziła się z ciężką wadą serca. Placówka Terenowa KRUS w Koninie przeprowadziła konkurs testowy pt. „Pracuj bezpiecznie w gospodarstwie rolnym".

Główną atrakcją wieczoru był koncert zespołu Akcent. Wokalista Zenek Martyniuk przyciągnął do Wierzbinka tłumy fanów. Publiczność znakomicie się bawiła w rytmie jego największych przebojów. Wokalista zaśpiewał m.in. utwór „Przez Twe oczy zielone", którym porwał publiczność do wspólnego śpiewu i tańca.

Targi Wierzby i Wikliny zakończyły się zabawą taneczną. I zaproszeniem na przyszłoroczną, jubileuszową edycję.

 
 

« poprzedni | 1 | 2 | następny »
 

Aktualności

 
 

Kanały informacyjne

 
 
 
O gminie Wierzbinek w Konińskiej Gazecie Internetowej
 
 
 
Aglomeracja konińska
 
 
 
FUNDACJA PIOTRA PIĄTKOWSKIEGO NA RZECZ POMOCY LUDZIOM POKRZYWDZONYM PRZEZ LOS SANATUS
 
 
 
Lokalna Organizacja Turystyczna Marina
 
 
 
informacja dla lokalnych przedsiębiorców
 

Wierzbinek - tu warto mieszkać