Zapraszamy do Wierzbinka

Witamy we Wierzbinku

 

Informacje


Urząd Gminy w Wierzbinku
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek 7.30 - 15.30

Wójt Gminy Wierzbinek
przyjmuje interesantów
w poniedziałki
w godz. 08.00 - 11.00
i w godz. 14.00 - 16.00
 
 

Kalendarium

Wrzesień 2018
N P W S C P S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Wrzesień 2018
 
 
 
Sygnały Wierzbinka
 
 
 
 
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
 

Spotkanie Noworoczne 2015 w Boguszycach

Spotkanie noworoczne w gminie Wierzbinek to nie tylko okazja do podsumowania samorządowych dokonań, ale także możliwość podziękowania tym, którzy angażują się w życie gminy, działają na rzecz jej rozwoju, są wzorem pozytywnej aktywności. Wydarzenie to wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń lokalnych, zawsze przyciągając wielu mieszkańców i gości. Nie inaczej było 13 lutego w gminnej hali sportowej w Boguszycach. Gospodarze uroczystości - wójt Paweł Szczepankiewicz i przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Walicka - podziękowali licznej grupie osób i organizacji.

Spotkanie rozpoczął występ Gminnej Orkiestry Dętej. Oklaskiwali ją także: starosta koniński Stanisław Bielik, burmistrz miasta Sompolno Roman Bednarek, wójt gminy Kazimierz Biskupi Jan Sikorski, radni powiatu konińskiego - Andrzej Kłosowski i Grzegorz Maciejewski.

Szczególne podziękowania za współpracę z samorządem gminy Wierzbinek otrzymali: Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Sadlna, Koło Gospodyń Wiejskich z Nykla, Koło Pszczelarzy z Wierzbinka, Ochotnicza Straż Pożarna z Wierzbinka, Klub Piłkarski „Górnik Wierzbinek", Marta Oźminkowska (właścicielka Restauracji „Bemarlina") oraz Andrzej Jesiołowski. Za aktywną i bezinteresowną działalność na rzecz lokalnej społeczności gratulacje odebrali: koła gospodyń wiejskich z Ziemięcina, Racięcina, Kaliny, Wilczej Kłody, Starej Rudy, Koło Emerytów i Rencistów „Jedność" z Wierzbinka oraz Stowarzyszenie Mieszkańców Sołectwa Morzyczyn

Zespoły ludowe - Kalinianki, Echo Kujaw i Na Swojską Nutę - otrzymały wyróżnienia za dotychczasowe osiągnięcia w upowszechnianiu kultury ludowej, a Gminna Orkiestra Dęta z Wierzbinka za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne, szczególnie za krzewienie wśród młodzieży kultury muzycznej oraz udział w lokalnych uroczystościach i reprezentowaniu gminy na zewnątrz.

Poza tym na spotkaniu podziękowano ustępującym sołtysom: Jolancie Garczyńskiej, Teresie Myślewskiej, Witoldzie Prętkowskiej, Lucjanowi Nowakowskiemu, Adamowi Pańce, Andrzejowi Krzymińskiemu, Romanowi Walterowi, Zdzisławowi Sztejkowskiemu.

Po raz pierwszy podczas uroczystości wręczona została statuetka „Pracownik Roku 2014", która ma honorować najlepszych pracowników samorządowych. Pierwszym laureatem został Cezary Szymański.

W części artystycznej zaprezentowały się utalentowane wokalnie gimnazjalistki: Wiktoria Adamczyk, Edyta Genczelewska i Sylwia Dybowska, a na zakończenie spotkania gościnnie wystąpił duet: skrzypaczka Kamila Sikorska i gitarzysta Patryk Wojciechowski, ze Szkoły Muzycznej z Radziejowa.« poprzedni | 1 | 2 | następny »
 

Aktualności

 
 

Kanały informacyjne

 
 
 
O gminie Wierzbinek w Konińskiej Gazecie Internetowej
 
 
 
Aglomeracja konińska
 
 
 
FUNDACJA PIOTRA PIĄTKOWSKIEGO NA RZECZ POMOCY LUDZIOM POKRZYWDZONYM PRZEZ LOS SANATUS
 
 
 
Lokalna Organizacja Turystyczna Marina
 
 
 
informacja dla lokalnych przedsiębiorców
 

Wierzbinek - tu warto mieszkać